Відтворимо улюблений смак кабачкової ікри у себе вдома. Отримаємо ніжну текстуру та неймовірно насичений смак. Цей рецепт кабачкової ікри зручний тим, що не доведеться стояти біля плити. Кабачкова ікра, як у магазині, має дуже ніжну консистенцію. В цьому і полягає її головна особливість. А в поміч вам мультиварка і блендер. Щоб досягти такої ідеальної однорідності, необхідно мати потужний блендер, бо тушковані овочі потрібно добре перебити. Рецептом поділився шеф-кухар Євген Клопотенко.
Фото Євген Клоптенко
Кабачкова ікра в мультиварці від Євгена Клопотенка
Інгредієнти (на літрову банку):
- 1 кг кабачків
- 2 цибулі
- 2 моркви
- 1 ст. л. томатної пасти
- 1 ч. л. цукру
- 1 ст. л. оцту 9%
- 4 ст. л. олії
- 1 дрібка меленого перцю
- 3 зубчики часнику
- ½ ч. л. солі
Фото Євген Клоптенко
Кроки приготування:
- Крок 1. Підготуйте всі інгредієнти для приготування кабачкової ікри. Овочі ретельно помийте під проточною водою.
- Крок 2. Очистьте 2 цибулі, 2 моркви та 3 зубчики часнику. Молоді кабачки можна не чистити, більш зрілі обов’язково звільніть від шкірки та цупкого насіння. Наріжте овочі середніми кубиками, часник – дрібнішими.
- Крок 3. Викладіть нарізані овочі у чашу мультиварки. Влийте 4 ст. л. олії, додайте 1 дрібку меленого перцю, ½ ч. л. солі та 1 ст. л. томатної пасти, мірну склянку води. Накрийте кришкою. Увімкніть режим тушкування та готуйте протягом 50 хвилин – до 1 години.
- Крок 4. З огляду на те, який девайс будете використовувати, перекладіть овочі або у чашу блендера, або у миску та перебийте їх погружним блендером. Поверніть перебиті овочі у чашу мультиварки та готуйте на тому ж режимі ще 15 хвилин.
- Крок 5. Якщо ви готуєте заготовку на зиму, то за 5 хвилин до кінця приготування влийте 1 ст. л. оцту 9%. Тим часом треба простерилізувати банки зручним способом. Готову ікру одразу ж розкладіть по стерильних банках та закоркуйте кришками. Залиште охолонути за кімнатної температури, а потім переставте у більш прохолодне місце.
Фото Євген Клоптенко
Поради: Кабачкова ікра на зиму обов’язково готується з додаванням 9% столового оцту. Цей інгредієнт є чудовим консервантом, що допомагає зберегти овочеву страву до наступного сезону. До речі, якщо у вас немає оцту, його можна легко замінити оцтовою есенцією. Просто її треба розвести водою у співвідношенні одна столова ложка кислоти на сім ложок чистої холодної води. Заздалегідь простерилізовані банки наповніть гарячою ікрою, загорніть металевими кришками і укутайте теплим пледом до повного охолодження. Зберігайте цю заготовку протягом року в прохолодному місці.Таким чином, навіть спекотної пори, можна легко і просто зробити заготовки на зиму.
Раніше ми писали, як стерилізувати банки в духовці – легко і просто консервуємо.
Джерело: krivbass.city