Ефективні методи та засоби.
Практично завжди брудняться руки після фарбування волосся, ремонту, творчої діяльності та інших подібних занять. Стерти фарбу буває досить проблематично. У такому разі хімічні та механічні способи видалення плям стають справжнім порятунком. Але не кожен метод здатний повністю вирішити проблему. Розглянемо найефективніші методи, інформує Ukr.Media.
Розчинник
Це найкращий і дієвий засіб, оскільки стирає практично будь-яку фарбу. При цьому він легко справляється як зі свіжими, так і з сухими плямами. Для видалення фарби рекомендується використовувати розчинник "Уайт спірит". При контакті з плямою засіб обережно вбирається в її структуру, повертаючи назад матеріал у вихідний рідкий стан. Для початку реакції може знадобитися 1 хвилина.
Розчинник необхідно наносити ватним диском, м'якою чистою ганчіркою або звичайною ватою.
Крім фарби він ефективно розчиняє силіконовий герметик та суперклей.
У момент використання засіб сильно сушить і подразнює шкіру навіть за короткочасного контакту. Тому після видалення фарби необхідно ретельно промити оброблені ділянки милом.
Очищений бензин
Засіб має розчинні здібності. Видаляти фарбу найкраще на відкритому повітрі, оскільки очищений бензин має стійкий неприємний запах. Крім того, необхідно стежити, щоб розчинний засіб не потрапив на чисті ділянки шкіри. Після процедури оброблені ділянки потрібно ретельно промити теплою водою з милом.
Ацетон
Даний засіб досить часто використовується в побуті, оскільки є універсальним очисником будь-яких забруднень. Фарба не є винятком. Ацетон чудово відтирає плями з рук, не залишаючи слідів. Однак він неприємно пахне, є токсичним та вогненебезпечним. Тому його рекомендується використовувати з ваткою або тканиною, дотримуючись техніки безпеки.
Олія
Для видалення фарби найкраще використовувати оливкову або соняшникову олію. Вони добре стирають присохлу акрилову фарбу, емаль та нітрофарби. У деяких випадках допомагає розтоплений маргарин у теплому стані.
Щоб видалити фарбу з рук, необхідно нанести олію на ватку або ганчірочку, після чого ретельно протерти. Такий засіб не містить хімічних речовин, тому є безпечним для шкіри. Щоб повністю розчинити фарбу, потрібно близько 5-10 хвилин. Час очищення залежить від рівня забруднення.
Зубна паста
Для очищення не рекомендується використовувати ментолову та м'ятну пасту.
Такі продукти нерідко викликають роздратування та висипання. Тому варто віддати перевагу пасті із зеленим чаєм, календулою або фруктами.
При цьому варто пам'ятати, що засіб для гігієни ротової порожнини здатний видалити фарбу тільки на стадії її засихання. Для цього необхідно нанести пасту на пляму і розтирати її доти, доки шкіра не стане чистою. Після цього оброблену ділянку потрібно промити водою.
Свіжу або засохлу фарбу на руках можна видалити кількома способами. Найефективнішими засобами є: розчинник, ацетон, очищений бензин, зубна паста та олія. Кожен варіант має свої плюси та мінуси, які варто враховувати у момент використання. Тільки в такому випадку вдасться видалити плями без шкоди для шкіри.
Джерело: ukr.media