5 видів речей, які ніколи не можна прати в холодній воді: експерт назвав головні причини

Джерело: unian.ua

Холодна вода має своє призначення під час прання білизни. Експерти зазначають, що позитивним моментом “холодного циклу” є зниження витрат на електроенергію, адже пральній машині немає потреби нагрівати воду.

До того ж, така температура зберігає деякі тканини, хоча завжди важливо пам’ятати про “дезінфекцію” під час прання, підказує експерт із прибирання в The Maids Кен Доті для Southern Living. За його словами, незважаючи на додавання мийного засобу, режим холодного прання не очищає так само добре, як тепліша вода.

Повідомляється, що якщо ви не перете делікатні або кольорові речі, можна з упевненістю сказати, що для всіх видів прання слід вибирати теплу або гарячу воду. Експерт виділив п’ять видів речей, які, за його словами, в жодному разі не можна прати в холодній воді.

Сильно брудні речі

Доті зазначає, що під час прання сильно забрудненого одягу найкраще використовувати гарячу воду, щоб отримати максимальний шанс на видалення плям. Холодна вода не так ефективно відпирає бруд і пил, оскільки при маленькій температурі мийний засіб працює не так добре.

Рушники та постільна білизна

Попри те, що прання в холодній воді економить електроенергію, така температура не допоможе знищити бактерії та пилових кліщів з рушників і постільної білизни.

“Найкраще прати в гарячій воді будь-які предмети, які стикаються зі шкірою”, – заявив експерт.

Предмети, які необхідно продезінфікувати

Доті також зазначає, що якщо хтось із вашої родини захворів, необхідно випрати в гарячій воді весь одяг, з яким контактувала ця людина, щоб знищити мікроби.

Білі та світлі тканини

З тих самих причин, що і з сильно забрудненими речами, експертка повідомляє, що прати білі та світлі тканини краще в теплій або гарячій воді, а не в холодній, щоб зберегти їх у чистоті та без забруднень.

Трикотаж і синтетичні тканини

“Трикотаж важко ефективно відіпрати в холодній воді, оскільки на тканині залишаються сліди від мийних засобів, які не розщеплюються належним чином. Те ж саме стосується і синтетичних волокон”, – заявив Доті.

Інші поради про прання

Раніше УНІАН повідомляв, як почистити подушки та ковдри без пральної машини. Експерт розкрив кілька засобів, які допоможуть у цій досить складній ситуації.

Крім того, ми розповідали, як випрати постіль, щоб від плям і сліду не залишилося. Це, за словами експертів, можна зробити всього за два кроки.