Кава щодня: лікарі назвали 10 несподіваних ефектів від щоденного вживання

Джерело: unian.ua

Кава – напій номер один. Однак щоденне її вживання впливає на організм. Гастроентерологи виділяють 10 найпоширеніших довгострокових побічних ефектів від вживання кави, як позитивних так і негативних. Про це йдеться у статті Well+Good.

Зокрема, лікарі вказують на такі 5 позитивних довгострокових побічних ефектів регулярного вживання кави

Має протизапальну дію

Кава є чудовим джерелом антиоксидантів. Кофеїн містить сполуки, які допомагають захистити клітини від пошкодження вільними радикалами, потенційно зменшуючи запалення і покращуючи стан здоров’я.

Може зміцнити здоров’я серцево-судинної системи

Помірне споживання кофеїну пов’язане з меншим ризиком певних серцево-судинних захворювань, включаючи інсулін. Механізм може бути пов’язаний з антиоксидантними властивостями кофеїну та його здатністю покращувати функціонування внутрішньої оболонки кровоносних судин.

Підтримує здоров’я мозку

Дослідження продемонстрували зв’язок між кавою та зниженням ризику розвитку нейродегенеративних захворювань, таких як хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Захисні ефекти можуть бути зумовлені здатністю кофеїну блокувати аденозинові рецептори, які беруть участь у патогенезі цих захворювань.

Захисні властивості для печінки

Кава та споживання кофеїну можуть мати захисні властивості проти захворювань печінки. Регулярне вживання кофеїну пов’язане з меншим ризиком розвитку фіброзу печінки – рубцювання. Кофеїн також може захищати від розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки та раку.

Протиракові властивості

Споживання кофеїну також пов’язане з протираковими властивостями. Деякі епідеміологічні дослідження виявили зв’язок між споживанням кофеїну та зниженням ризику певних видів раку, зокрема печінки та товстої кишки. Дослідження пояснюють це здатністю кофеїну прискорювати репарацію ДНК, його антиоксидантними властивостями та впливом на ферменти печінки.

Водночас лікарі виділяють і негативні властивості кави для людського організму.

Може вплинути на регулярність сну

Кава містить значну кількість кофеїну, який може вплинути на якість сну. Кофеїн може порушувати режим сну, затримувати засинання, погіршувати якість та загальну тривалість сну. Це відбувається тому, що кофеїн блокує аденозин, нейромедіатор, який сприяє засинанню .

Може викликати мігрень і головний біль

Помірна кількість кофеїну може зменшити симптоми головного болю в одних людей, але в інших може викликати його посилення. У деяких людей, особливо схильних до мігрені, кофеїн може викликати головний біль або посилювати його симптоми.

Підвищити очний тиск

Підвищене споживання кофеїну потенційно може вплинути на здоров’я очей, хоча цей ефект зазвичай швидко діє і швидко зникає. Кофеїн може спричинити тимчасове підвищення внутрішньоочного тиску..

Може негативно вплинути на молодь

Споживання кави також може становити негативний ризик для дітей та підлітків. Високе споживання кофеїну може вплинути на неврологічний розвиток дітей та підлітків, призвести до підвищеної тривожності, порушення режиму сну та потенційно вплинути на серцево-судинну функцію.

Може вплинути на вагітність

Кофеїн потенційно може впливати на вагітність. Він проникає через плаценту, а оскільки здатність плоду до метаболізму кофеїну обмежена, він потенційно може впливати на його розвиток.

Цікавинки

Чай – це не тільки смачний, а й корисний напій. Трав’яні чаї допоможуть заспокоїти хворе горло, полегшити розлад шлунка і просто зігріють у холодний день. Крім того, зареєстрований дієтолог і фахівець з нейрохарчування Мелані Мерфі Ріхтер розповіла порталу Well&Good, що деякі сорти чаю мають протизапальні та розслаблюючі властивості, які можуть полегшити головний біль.

Фініки стали дуже популярними у соцмережах. Там їх радять їсти, адже ці солодкі плоди начебто покращують травлення та рівень цукру в крові, дають більше енергії та корисні для різних органів.