Ефективний догляд за спальнею, кухнею, дитячою кімнатою та ванною: секрети чистоти та здоров’я

догляд за кімнатою
догляд за кімнатою

Спальня

Через неправильний догляд у ліжку можуть з’явитися кліщі. Невидимі неозброєним оком, їхні виділення можуть викликати проблеми зі здоров’ям, особливо у людей з алергією.

  • Прати постільну білизну при температурі 60°C або 90°C. Це допоможе зменшити кількість алергенів. Періть або змінюйте пухові ковдри та подушки, щоб позбутися пилових кліщів та лупи в ліжку.
  • Пропилососьте матрац з обох боків, щоб видалити кліщів та лусочки шкіри. Використовуйте пилосос із закритою системою фільтрації, щоб запобігти потраплянню алергенів назад у кімнату.
  • Ретельно помийте комод, шафи та ящики у спальні. Там, де ви зберігаєте чистий одяг, може накопичуватися пил і дрібні волокна.
догляд за кімнатою

Кухня

  • Звільніть кухонні столи та шафи й ретельно вимийте їх. Пропилососьте пил та бруд, потім промийте водою з милом. Висушіть усі поверхні.
  • Очистіть холодильник, морозильну камеру та вимийте всі поверхні. Пропилососьте всю задню частину холодильника та морозильної камери, а також простір під ними.
  • Часто пропускають місця, де накопичується бруд, такі як верхня частина кухонного гарнітура, а також, наприклад, витяжки або холодильники. Видаліть пил пилососом із фільтром або протріть чистою вологою ганчіркою чи очищувальними серветками. Для прискорення видалення льоду в морозильній камері використовуйте фен. Гаряче повітря швидко розтоплює шматочки льоду, а вам залишається тільки зібрати воду і при потребі протерти стінки чистою ганчіркою. Щоб знищити шкідливі мікроорганізми, приховані в кухонних губках та серветках, замочіть їх, відтисніть і помістіть у мікрохвильову піч на 5 хвилин. Рецепт від бабусі: щоб у холодильнику не було запаху, можна помити його зсередини розчином оцту та поставити тарілку з харчовою содою, розпушувачем або рисом, які вбирають неприємні запахи.
догляд за кімнатою

Дитяча кімната

  • Регулярно проводьте сортування. На відміну від дорослих, дитячі гардероби часто змінюються через їх швидке зростання. У той же час популярність окремих іграшок змінюється з роками. Тому раз на пів року проводьте загальний огляд та розбирайте речі.
  • Покладіть іграшки, які ви вирішили залишити, у коробки, ящики, скрині або закриті коробки, щоб вони не припадали пилом. Достатнє місце для зберігання — основа дитячої кімнати, інакше іграшки стануть пилозбірниками. Пил також може осідати на м’яких іграшках. Рекомендується час від часу мити їх або хоча б провітрювати на свіжому повітрі.
  • Не піддавайте дітей без необхідності впливу хімічних речовин під час прибирання. Тому краще використовувати лимон, соду, оцет, а якщо ви більше надаєте перевагу хімічним засобам для прибирання, то хоча б не забувайте ретельно провітрювати приміщення після прибирання. Завжди тримайте хімічні речовини в недоступному для дітей місці і зберігайте їх у шафах, що зачиняються. Щоб зробити прибирання більш цікавим для дітей, наприклад, розкажіть казку про принцесу, прокляту в Королівстві Безладу, яку принц звільняє, виконуючи різні доручення містера Кінга – пилососити, витирати пил або складати іграшки у коробку. Також можна видавати бали за виконані завдання або оцінювати прибирання кімнати кожного вечора, подібно до того, як це було раніше в дитячих таборах. Ви також можете урізноманітнити прибирання, увімкнувши музику чи аудіокнигу. Також навчіть дітей простому правилу: не відкладати справи, які можна зробити за 2 хвилини. Наприклад: приберіть використану тарілку та чашку, зберіть ручним пилососом крихти з дивана і підлоги.
догляд за кімнатою

Ванна кімната

  • Ванна кімната специфічна тим, що в ній значно вища вологість, ніж в інших приміщеннях. Це може призвести до появи плісняви та бактерій. Тому ретельно провітрюйте і витирайте вологі поверхні після купання та душу. Якщо у вашій ванній кімнаті немає вікон, принаймні відкрийте двері навстіж і залиште її відкритою на ніч.
  • Не забувайте про приховані місця, такі як верхня частина шафок або дзеркал у ванній, верхня частина душу, вимикачі, ручки. Час від часу очищайте ящики та шафки, викидайте прострочені косметичні продукти або ті, якими ви не користуєтесь, та протирайте пил усередині ящиків.
  • Регулярно очищайте зливи, які забиваються волоссям, брудом, а також шматочками мила. Усе це може засмітити злив або стати джерелом неприємного запаху. Також зверніть увагу на насадку для душу, де може утворюватися вапняний наліт, що скорочує термін її служби. Щоб білизна була чистою та ароматною, подбайте про чистоту пральної машини. Очистіть фільтр, прокладку і дозатор мийного засобу. Час від часу запускайте порожню пральну машину з пральним порошком (не нижче 60°C) і налийте в барабан близько чверті літра оцту. Бактерії можуть розмножуватися у вологих тканинах. Тому, якщо рушник занадто мокрий, дайте йому висохнути на обігрівачі. Те саме стосується і килимків, на які ви стаєте мокрими ногами після душу. Завжди закривайте кришку перед тим, як змити унітаз, щоб бруд не розбризкувався по всій кімнаті.