Як мити яблука, щоб позбутися бруду, воску і пестицидів: експерт дав кілька порад

Джерело: unian.ua

У сучасному світі фрукти та овочі піддаються обробці пестецидами. Це стосується і яблук, які для збереження товарного вигляду і свіжості ще й вкривають воском. 

Тож як треба мити яблука, щоб позбутися пестецидів, бруду та слідів воску? У цьому розбиралося видання Simple Recipes.

Чому потрібно мити яблука? 

Доктор Кіт Уоррінер – професор кафедри харчових наук в Університеті Гвельфа в Онтаріо каже, що коли яблука збирають, їх миють, а потім вкривають воском, щоб подовжити термін їхнього зберігання. Це фізичний бар’єр для запобігання пліснявіння та зневоднення, але таке покриття може містити фугіциди. 

Ці речовини запобігають утворенню плісняви на фруктах. При цьому вони не є токсичними і схвалені до використання Управлінням з контролю за продуктами і ліками США (FDA) або Міністерством охорони здоров’я Канади.

При цьому на яблуках все ще може бути бруд. 

Як найкраще мити яблука? 

Віск і пестициди з яблук можна видалити шляхом замочування. Краще промити фрукти під проточною водою, каже Уоррінер. Він не є прихильником замочування яблук для їх очищення, оскільки в раковинах можуть збиратися мікроби, які в подальшому можуть потрапити на фрукти. 

“Уявіть собі, що покриття схоже на масляний шар, тому його можна змити, використовуючи теплу воду”, – пояснив професор. 

Ви також можете обробити яблука саморобним спреєм на основі оцту та води або харчової соди і води. Але після такої обробки не забудьте ретельно промити яблуко під проточною водою.

Водночас у FDA радять не використовувати для миття фруктів мило, мийні засоби або комерційні засоби для миття продуктів. Справа в тому, що фрукти мають пористу структуру, тож мило та побутові миючі засоби можуть поглинатися ними, незважаючи на ретельне ополіскування. Через це у людей можуть виникати певні захворювання.

До того ж, немає достовірних даних щодо безпеки залишків таких засобів для миття продуктів, їхня ефективність не була перевірена.

Чи потрібно чистити яблука? 

Очищення яблука від шкірки також видаляє бруд і мікроби, але спочатку слід ретельно його вимити. Справа в тому, що ви ризикуєте перенести бруд ножем зі шкірки на мʼякоть фрукта.

Уоррінер також радить позбуватися серцевини яблука, тому що часом  патогенні організми можуть проникати в стебло.

“Також не їжте насіння, але не тому, що у вас в животі виросте яблуня, а тому, що воно може містити сліди ціаніду”, – каже він.

Хоча кількість ціаніду в насінні яблук не є смертельною, краще уникати вживання будь-якої кількості цієї речовини взагалі.