Як швидко припинити сварку: 7 ефективних фраз

Джерело: unian.ua

Конфлікти з близькими неминучі, як би нам не хотілося їх уникнути – навіть у найкращих стосунках. Коли ситуація загострюється, сварка може швидко вийти з-під контролю, що зробить практично неможливою продуктивну розмову. У такому разі, пише HuffPost, корисно пам’ятати кілька заспокійливих фраз, які допоможуть швидко й ефективно розрядити атмосферу.

1. “Допоможи мені зрозуміти”.

За словами клінічного психолога з Лос-Анджелеса Раяна Хоуза, конфлікти зазвичай загострюються, коли хтось не відчуває, що його чують або розуміють.

“Просячи більше інформації, ви допомагаєте близькій людині відчути, що її почули, і збираєте якомога більше інформації, перш ніж шукати рішення”, – сказав він HuffPost.

Як зазначила лос-анджелеська психотерапевтка з питань шлюбу та сім’ї Ебігейл Мейкпіс, люди більш схильні до спокійного спілкування, коли відчувають, що їхні думки поважають і враховують, а такий підхід допомагає знизити напруження пристрастей, сприяючи встановленню зв’язку і ясності.

2. “Це проблема. Давай розберемося разом”.

Суперечки часто перетворюються на “ти проти мене”, а не “ти і я проти проблеми”, каже Гоуз.

“Пропонуючи коханій людині знайти рішення разом, ви ставите на чільне місце зв’язок і командну роботу. Найімовірніше, спільна робота допоможе вам знайти рішення, яке буде кращим, ніж те, яке ви могли б знайти самостійно”, – зазначає він.

3. “Це гарна думка”.

Ця фраза та інші подібні до неї підтверджують точку зору вашої близької людини, що може одразу ж знизити напруження сварки”, – каже далласька психотерапевтка з питань шлюбу та сім’ї Сара Епштейн.

“Важко захищатися, якщо співрозмовник дійсно вас чує”, – сказала вона.

4. “Я чую, що ти говориш…”

Суперечки зазвичай посилюються, коли людям здається, що їх не розуміють або ігнорують. Ця фраза демонструє, що ви активно слухаєте і намагаєтеся зрозуміти їхню точку зору, а не просто чекаєте своєї черги висловитися, каже Мейкпіс.

Якщо ви хочете зробити ще один крок уперед, ви можете також сказати: “Я правильно зрозумів?” або “Ти це мав на увазі?”, радить Мейкпіс. Це створить динаміку співпраці та гарантує, що ви обидва перебуваєте на одній хвилі.

5. “Мені потрібна пауза. Я занадто засмучений, щоб вести повноцінну розмову”.

Під час сварки ви можете відчути занадто сильний стрес, і в такому стані ефективне спілкування стає практично неможливим. За словами Епштейн, вміння розпізнати, коли ви перебуваєте в такому стані, і попросити перерву “дає змогу обом сторонам повернутися до розмови з холодною головою”.

Важливо, що той, кому потрібна перерва, має повідомити про це (а не йти без попередження), а також зазначити, коли він повернеться до обговорення, “щоб в іншої людини не виникло відчуття, що розмову обірвали”, – каже Епштейн.

6. Що ми можемо зробити по-іншому наступного разу?

Якщо запитати співрозмовника, що можна змінити в майбутньому, це підтвердить, що ви в одній команді і хочете краще справлятися з конфліктами разом, каже Хоуз.

“Після того як проблему прояснено, можна переходити до вирішення, причому бажано, щоб воно було створено вами обома”, – додає Хаус. “Цілком імовірно, що в майбутньому ви опинитеся в схожій проблемній ситуації, і це допоможе мати в голові план дій”.

7. Дякую, що ти готовий поговорити зі мною про це”.

За словами Мейкпіс, висловлення подяки – ще один спосіб зняти напругу в емоційно насиченій розмові.

“Це задає тон взаємної поваги, сигналізуючи, що обидві сторони прагнуть розуміння, а не перемоги в суперечці”, – додала вона.

Раніше психологи розповідали, що відлякує чоловіків на побаченнях. Згідно з дослідженням, опублікованим у Journal of Experimental Social Psychology, це не колір сукні або зачіска, а доброта й емпатія.