Вправи для здоров’я та гарного самопочуття: фізіотерапевтка назвала найпростіші

Джерело: unian.ua

Багато фахівців закликають бути фізично активними, оскільки це сприяє здоров’ю та довголіттю.

Фізіотерапевтка та тренерка з жіночого здоров’я Дарсі Перв’є поділилася рухами, які вона робить, щоб почуватися краще, пише CNBC Make It. Вона зазначила, що насамперед важливо стежити за рухливістю хребта, особливо жінкам.

Ось чотири вправи, які потрібно включити в щоденну фітнес-програму.

1. Розтяжка “кішка-корова”

“Я роблю “кішку-корову” щодня”, – зазначила тренерка. Розтяжка полягає в тому, що ви ставите руки й коліна на підлогу та згинаєте хребет всередину, а потім округлюєте його вгору.

Фахівчиня зазначила, що ця вправа дає змогу відчувати кожен сегмент хребта і працювати над збереженням рухливості.

Кожен може виконувати цю розтяжку у своєму темпі й так довго, як хочеться, але Перв’є вважає, що повільний рух дає змогу отримати повне опрацювання хребта.

2. Поза дитини

Щоденна програма Перв’є також включає позу дитини з бічними витягуваннями для “глибокого згинання стегна”. Щоб виконати позу дитини, ви починаєте з того, що встаєте на коліна, а потім тягнетеся вперед, опускаючи голову на підлогу.

“Це дає змогу, коли ви тягнетеся в бік, зосередити дихання на грудній клітці, щоб отримати повне розширення ребер, що важливо для рухливості органів”, – пояснила вона.

3. Обертання нижньої частини тулуба

Виконання обертань нижньої частини тулуба щодня дає змогу “розтягнути бічні частини тіла” і збільшити рухливість.

Обертання нижньої частини тулуба мають на увазі лежання на землі із зігнутими колінами і обертання нижньої частини тулуба з боку в бік.

4. Присідання

Коли справа доходить до тренувальної програми, Перв’є змінює вправи, які робить, залежно від дня, але присідання вона робить щодня.

“Те, що я ніколи не упускаю – це присідання. Єдина вправа, яку повинен включати кожен – це присідання”, – наголосила вона.

Під час присідання важливо розставити ноги на ширину плечей і опустити тіло, ніби ви сидите на сидінні. Переконайтеся, що ви задіюєте корпус, тримайте ноги на землі та піднімайте груди.

“Часто люди думають, що вони виконують присідання найефективніше, але насправді задіюють тільки квадрицепси. Але ми також хочемо задіяти м’язи спини, сідниці та підколінні сухожилля”, – зазначила тренерка.