Глінтвейн — це не лише ароматний зимовий напій, що зігріває в холодну пору року, а й справжній природний “лікар”. В народі вважають, що його цілющі властивості допомагають боротися з застудою, грипом, ангіною, болем у горлі та навіть кашлем. Це підтверджують і терапевти, адже завдяки антибактеріальним, тонізуючим і зігріваючим властивостям, глінтвейн є корисним помічником для зміцнення імунітету та відновлення сил.
Чим корисний глінтвейн?
1. Ангіна та біль у горлі
Особливо ефективним є глінтвейн із цитрусовими або медом. Італійські вчені підтвердили, що гаряче вино (як червоне, так і біле) допомагає боротися зі стрептококовими інфекціями. Мед та спеції підсилюють протизапальну дію напою.
2. Грип і застуда
Глінтвейн добре працює як на початковій стадії захворювання, так і під час розпалу хвороби. Він має виражені бактерицидні, антисептичні та знезаражувальні властивості. Гаряче вино зі спеціями сприяє швидкому відновленню сил після інфекційних хвороб і навіть допомагає зняти фізичне та емоційне виснаження.
3. Кашель
Для полегшення кашлю рекомендується пити глінтвейн зі спеціями, перцем або лимоном. Напій прогріває організм, що сприяє швидшому одужанню. Вживати його найкраще ввечері перед сном, перебуваючи під теплою ковдрою.
Як правильно вживати глінтвейн?
Головне — помірність. Для лікувальних цілей рекомендується обмежитися 100-150 мл глінтвейну за раз. Надмірне вживання алкоголю може нівелювати корисний ефект напою.
Рецепт гострого глінтвейну з перцем
Один із найкращих рецептів для боротьби із застудою — це гострий глінтвейн із перцем. Ось як його приготувати:
Інгредієнти:
• Біле або червоне сухе вино — 200 мл
• Кориця — ½ палички
• Лимон — 2 скибочки
• Червоний стручковий перець — 1 шт.
• Мед — за смаком
Приготування:
1. Налийте вино у каструлю та додайте корицю й мелений перець.
2. Підігрійте напій до температури 70-80 °C (не доводьте до кипіння).
3. Зніміть з вогню, додайте лимон і мед.
4. Перелийте глінтвейн у келих і пийте маленькими ковтками, бажано на ніч.
Глінтвейн — це чудовий спосіб підтримати організм у холодну пору року. Він поєднує корисні властивості вина, меду, спецій і фруктів. Головне — пам’ятати про помірність і використовувати цей напій лише у лікувальних цілях. Бережіть своє здоров’я та насолоджуйтеся приємним лікуванням!Стаття не містить медичних рекомендацій або інструкцій, та несе суто інформаційний характер. Якщо ви маєте сумніви щодо споживання того чи іншого продукту – зверніться до сімейного лікаря.
Джерело: krivbass.city