Навіщо потрібний пульсоксиметр: особливості використання приладу для сатурації

Завдання приладу — визначення рівня кисню в крові, що дозволяє реально оцінити стан пацієнта і прийняти рішення про необхідність звернення до лікаря або термінової госпіталізації. І що важливо, використовувати пристрій дуже легко — достатньо надіти його на палець, і протягом хвилини на дисплеї з’являться результати вимірювань.

Купити прилад для сатурації слід заздалегідь, щоб в екстреній ситуації не витрачати даремно час і оперативно провести всі необхідні вимірювання. Основні показання для його використання:

Хвороби легенів. При будь-яких порушеннях дихання контроль рівня кисню в крові є життєвою необхідністю. Перевірку потрібно проводити регулярно протягом дня (бажано через рівні проміжки часу), щоб не допустити погіршення стану і вжити відповідних заходів.

Захворювання серцево-судинної системи. У догляді за хворим важливий постійний контроль пульсу, а також насичення крові киснем. Пульсоксиметр обов’язковий і після перенесеного інфаркту — це дозволить переконатися, що стан хворого стабільний і не погіршується.

Заняття спортом. Контролювати показники життєдіяльності організму корисно і при активних спортивних тренуваннях, особливо тим, хто раніше не приділяв достатньої уваги фізичній активності. Це дозволить підібрати оптимальне навантаження, яке не завдасть жодної шкоди.

Якщо на фоні ГРВІ з’явилися такі симптоми, як надмірне потовиділення, тахікардія, сильний головний біль або задишка, то слід оперативно придбати прилад для вимірювання кисню в крові. Існує також спеціальна серія для дітей: завдяки малому розміру та м’якій силіконовій прокладці, вимірювання не завдасть неприємних відчуттів навіть немовляті.