Психолог розповів, як самостійно підвищити впевненість у собі

Джерело: unian.ua

Виявляється, людина може підвищити власну впевненість без спеціальних курсів, виділяючи на це всього кілька хвилин на день.

Так стверджує психолог Аді Джаффе з Каліфорнійського університету. Джаффе пояснює, як формування кількох простих щоденних звичок та їх дотримання може значно підвищити впевненість у собі, пише INC.

“Впевненість у собі – це не чарівна риса, дарована небагатьом щасливчикам. Це навичка, яку може розвинути кожен”, – вважає він і додає, що “щоденні звички формують те, як ви бачите себе”.

Які звички роблять людину більш впевненою?

Джаффе перераховує кілька і всі вони засновані на психології.

1. Налаштуйте себе на успіх за допомогою невеликих досяжних цілей

Багато експертів помітили, що постановка невеликих досяжних цілей і подальше святкування цих перемог – перевірений спосіб підвищити впевненість у собі. Це налаштовує вас на цикл, де досягнення однієї мети робить вас більш впевненим у наступній. “Ця практика перепрограмує ваш мозок на очікування успіху, а не на страх невдачі”, – пояснив Джаффе.

Ви можете допомогти собі ще більше, якщо контролюватимете свій внутрішній діалог і зупинятимете себе, коли справа доходить до самокритики або негативного мислення. “Ваш внутрішній діалог чинить сильний вплив на ваші дії та переконання”, – зазначив психолог.

2. Медитуйте всього 5 хвилин

Навіть дуже коротка щоденна медитація може мати потужний вплив на рівень упевненості. Це працює, тому що медитація запрошує вас залишатися в теперішньому моменті, і це може справді скоротити негативне і самокритичне мислення.

3. Займіться спортом

Який стосунок фізичні вправи мають до впевненості в собі? Більше, ніж ви могли б подумати. “Вправи вивільняють дофамін і ендорфіни – хімічні речовини гарного самопочуття, які підвищують настрій, мотивацію і впевненість”, – зазначив Джаффе.

Ваша мета тут – поліпшити настрій і рівень упевненості, а не накачати прес. Це означає, що вам не потрібне тривале або суворе тренування. Насправді, Джаффе пропонує зворотне. Він рекомендує обрати заняття, яке вам до вподоби, будь-що, від танцю живота до йоги чи швидкої ходьби, і почати з 10-хвилинної щоденної практики, якої ви зможете дотримуватися.

4. Оточіть себе позитивними людьми

“Рекомендую створити коло спілкування, яке є сумішшю як людей, що дуже підтримують, так і тих, хто може змоделювати те життя, до якого ви прагнете”, – порадив психолог.

Воррен Баффет, ймовірно, погодився б із цим твердженням. Він говорив, що ми являємо собою середнє з п’яти людей, з якими найчастіше спілкуємося. Тож обирайте стосунки та спільноти, які дають вам підтримку і мотивують вас розширювати можливості та пробувати нове. А час, проведений з кимось, хто досяг однієї з ваших головних цілей, може зробити цю мету набагато більш досяжною.