Літо. Воно приносить тисячі нових сюжетів, ідей і думок. Воно надихає, пробуджує, відкриває нові джерела енергії у кожному з нас. Літо робить нас творчими, змушує прагнути вирватися з буденної рутини, зупинитися і, як чудово описував Ремарк… Радіти життю! У теплу пору року до вибору алкоголю слід підходити зважено. Міцні напої занадто п’янять і в спеку можуть зашкодити здоров’ю. Вино ж є кращим рішенням. Келих легкого напою прекрасно доповнить літню вечерю. Охолоджене вино не паморочить голову, чудово втамовує спрагу і сприяє гарному апетиту. Якому віддати перевагу влітку? Білому, рожевому чи, може, все ж червоному вину? Поговоримо про вино для літа!
Сомельє рекомендують:
- Вина, що мають високу кислотність. Свіжі, яскраві вина, наприклад, з сортів рислінг, сильванер або шенен блан.
- Легкі, тонкі вина. Наприклад, ґрюнер вельтлінер або вердехо.
- Вина з низьким вмістом алкоголю.
- Вина з мінеральними або трав’янистими відтінками – з сортів совіньйон блан, ркацителі або мюллер тургау.
- Актуальними як ніколи в літній період стануть рожеві вина. Відтінки суниці, полуниці, сливи, ноти бабусиного варення або джему. Ці вина питкі, легкі, з невеликим рівнем танінів, відсутністю терпкості. Розе може стати чудовим доповненням до вашого пікніка.
- Завжди ідеальний варіант – ігристе. Асоціації свята, гарного настрою та задоволення.
Білі вина
Легке біле вино вважається одним з найкращих охолоджуючих напоїв у спеку. Завдяки відчутній кислотності цей благородний алкоголь відмінно втамовує спрагу. Влітку найкращими є сухі вина – вони краще освіжають. Класичний вибір – вино з винограду сорту Совіньйон. У літню спеку ідеально втамує спрагу вино з локального сорту винограду Черсегі Фюсереш має складний фруктово-пряний смак з легкою гірчинкою і тонами абрикоса та ягід. Одне з безпрограшних рішень – сортове вино з винограду Рислінг. В ароматі – тони білих квітів і зеленого яблука, нотки прянощів та цитрусових. Фруктові й мінеральні відтінки смаку з пікантною кислинкою завершуються елегантним присмаком. Вишуканим доповненням до літньої вечері є сухий Ґрюнер. Його аромат з тонами квітів, екзотичних фруктів, спецій і гармонійний смак подарують вам легкість і насолоду.Температура подачі: 8-12 °C.
Страви під біле вино:
- Легкі закуски з рибою і морепродуктами
- Сирне асорті (моцарела, брі, камамбер)
- Фрукти
Рожеві вина
Рожеве сухе вино – елегантний компроміс між насиченим червоним і ненавязливим білим. Сьогодні рожеві вина, виготовлені з червоних сортів, є світовим трендом. Розе поєднує ягідні і цитрусові ноти в ароматі з приємним і ніжним смаком. Чудово втамовує спрагу і доповнює будь-який стіл – святковий, романтичний або повсякденний обідній. Вино Розе з Піно Нуар і Каберне – яскраве рожеве сухе вино освіжаючий м’який смак і чистий приємний аромат ягід прохолодного Розе як найкраще поєднується з різними закусками: саме те, що треба для легкої вечері. Рожеве вино з благородного Pinot Noir – «зірка» виноробні і визнане найкращим розе України. Аромат з нотами стиглої полуниці, малини, вишні та відтінками цитрусових. Легке гармонійне вино, з приємною освіжаючою кислотністю і тонами червоних ягід у смаку. Температура подачі: 10-12 °C.
Страви під рожеве вино:
- Асорті сирів
- Паштет з птиці
- Фрукти та ягоди
- Свіжі салати
Червоні вина
У давнину стародавні греки та римляни вживали розбавлені червоні вина як повсякденний напій замість води у будь-яку пору року. Сьогодні червоне вино частіше асоціюється з осінньо-зимовим сезоном і є основою для глінтвейну. Через сильніший хмільний ефект порівняно з рожевим і білим, червоне вино не варто пити в спеку. Проте це не означає, що влітку не можна насолодитися келихом червоного сухого вина. Охолоджене червоне вино чудово підходить для пікніків, доповнюючи страви, приготовані на свіжому повітрі, як-от шашлик, стейк або дичина. Для літнього сезону добре підійде збалансоване Мерло, яке має насичений, але ніжний смак з фруктово-пряними нотками. Температура подачі: 14-18 °C.
Страви під червоне вино:
- М’ясні страви
- Сири
- Піца
У сильну літню спеку в келих з вином можна додати мінеральної негазованої води в пропорції один до одного, а кілька кубиків льоду допоможуть зберегти прохолодну температуру. В деякому розумінні, правильно розбавлене вино в спеку навіть краще, ніж морс або сік, адже воно містить значно менше цукру. Це допомагає вгамувати спрагу, знизити зайву вагу, покращити травлення і обмін речовин в організмі. Зверніть увагу: натуральне сухе вино в невеликій кількості знижує тиск, чого не можна сказати про міцніший алкоголь або пиво.
Але пам’ятайте: вино – напій досить грайливий, тому не варто переборщувати з його вживанням, особливо в літню спеку.
Раніше ми писали, як приготувати наливку з чайної троянди – перевірений поколіннями рецепт.
Джерело: krivbass.city