Як не можна мити холодильник: помилки, яких припускаються навіть досвідчені господині

Мити холодильник таким способом не можна в жодному разі — це не корисно для здоров'я.

Як не можна мити холодильник: помилки, яких припускаються навіть досвідчені господині. Мити холодильник таким способом не можна в жодному разі — це не корисно для здоров'я.

Як часто ми миємо холодильник? Навряд чи щотижня, вірно? Зовні полиці та стінки можуть виглядати ідеально, навіть якщо давно не розморожували та не мили прилад. Однак незважаючи на те, що більша частина бактерій і вірусів холод терпіти не можуть, це не означає цілковиту безпеку холодильника і що його не потрібно розморожувати та мити, інформує Ukr.Media.

Навіть якщо це система No Frost, до речі. Маса людей вважає, що раз у ньому нічого не намерзає, то розморожування і миття він не потребує, на відміну від звичайних холодильників, які раз на 2-3 місяці необхідно спустошувати і відмивати. Але ні, розморожування потрібне і дорогим приладам з No Frost.

Продукти, які зберігаються в холодильнику, можуть підвищувати внутрішню вологість, і патогенні бактерії можуть з'явитися в будь-якому приладі. У морозилці "населення" в рази менше, тому що при холоді від мінус 10 градусів розмноження шкідливої флори зупиняється. Що не означає, що на самих продуктах не залишиться спор бактерій або їх самих.

Тож варіант "не мити зовні чистий холодильник" точно не підходить. Запахи, забруднення і віруси є навіть у найчистішому приладі. Звичайну холодильну шафу миють раз на три місяці, No Frost — удвічі рідше. Але є кілька тонкощів.
По-перше, перед миттям холодильник треба вимкнути, бо інакше поєднання теплого повітря з холодним викличе конденсат, а це — неодмінна крига. Тому — повне розморожування, вийняти шухляди, полиці та інші знімні фрагменти. У жодному разі не форсуйте розморожування окропом, феном та іншими приладами.

Простий бруд можна видалити звичайною вологою ганчіркою. Для дезінфекції все ж будуть потрібні спецзасоби. До речі, дезінфекційний розчин можна зробити самим — столова ложка лимонної кислоти на склянку води, можна замість кислоти нашатир (10 мл на склянку) або порівну 6-відсоткового оцту і води.

Не забудьте очистити задню стінку приладу, там накопичується багато пилу. Пилосос або щітка допоможуть із ним впоратися. Очистити треба й отвір зливу. Стінки спочатку промиваються мийним засобом, а потім протираються сухою ганчіркою. Гумові ущільнювачі відмінно очищаються зубною щіткою і розчином харчової соди, а потім протираються вологою ганчіркою. Після цього витираєте весь холодильник сухою ганчіркою, провітрюєте його хвилин 15, потім заповнюєте продуктами і вмикаєте в розетку.

Джерело: ukr.media