Правильне провітрювання приміщення та підтримання оптимальної вологості повітря є надзвичайно важливими для здоров’я дитини. У цій статті ми розглянемо, як і коли варто провітрювати кімнату, а також які способи зволоження повітря є найефективнішими.
Провітрювання приміщення
Провітрювати кімнату необхідно кілька разів на день незалежно від погоди. Однак, коли на вулиці холодно, ваш малюк не повинен перебувати в кімнаті з відчиненими вікнами. Важливо уникати протягів, оскільки таке провітрювання не буде ефективним.
Оптимальна температура в кімнаті
Якщо квартира обігрівається радіаторами, в ній не повинно бути занадто жарко. Пам’ятайте, що оптимальна температура, особливо вночі, становить близько 20-22°C. Зволоження повітря не буде ефективним, якщо в кімнаті занадто жарко. Ліжечко не можна ставити поруч з батареєю опалення. Висока температура та сухе повітря можуть заважати нормальному сну.
Швидке зволоження повітря
Як швидко зволожити повітря? Найпростіше і найшвидше рішення – повісити на батареї мокрі рушники або пелюшки. Проте, пелюшки не є найкращим вибором, оскільки вода швидко випаровується. Рушники не слід замочувати в будь-яких рідинах, наприклад, у кондиціонерах, оскільки під час сушіння можуть виділятися пари, що подразнюють ніс та горло. Рушники слід регулярно замочувати, в тому числі на ніч.
Використання зволожувачів повітря
Інший спосіб – придбати зволожувач повітря. Це допомагає підтримувати вологість у квартирі на оптимальному рівні. Виробники пропонують різні пристрої, які навіть забезпечують додаткове очищення повітря. Усі зволожувачі потребують води, але працюють вони по-різному. Відносно дешевими є парові зволожувачі, в яких нагрівальний елемент кип’ятить воду, створюючи пар.
Також існують випарувальні зволожувачі (з фільтром всередині та спеціальною турбіною, що нагнітає повітря) і ультразвукові, в яких частинки води розбиваються ультразвуком (утворюється приємний прохолодний туман). Зволожувачі відрізняються не лише типом зволоження, але й ціною.