Після збору врожаю картоплі ґрунт може бути значно виснажений, що безперечно погано позначиться на наступних посівах. Тож, земля потребує відновлення для забезпечення здорового росту майбутніх культур. Є три простих, але ефективних способи, які допоможуть відновити родючість ґрунту навіть після кількарічного вирощування картоплі.
Дізнайтеся, як підтримувати здоров’я вашого ґрунту та підвищити його продуктивність, далі у нашому матеріалі.
Три прості способи, які відновлять родючість ґрунту
Фахівці зазначають, картоплю не варто саджати в одному й тому ж місці понад три роки поспіль. Вже на другий рік земля значно бідніє на корисні речовини, тому потребує перепочинку та відновлення.
Використану ділянку можна буде поновити одним із далі запропонованих способів:
1. Сидерати
Це один з найрозповсюдженіших способів для відновлення родючості ґрунту. Як тільки восени буде викопана картопля, їх можна засівати.
Які сидерати можна посіяти на городі після збору картоплі:
- горох;
- гірчиця;
- фацелія;
- люцерна;
- конюшина;
- бобові;
- люпин;
- буркун;
- вика;
- редька олійна;
- ріпак;
- ячмінь;
- жито;
- овес.
2. Добрива
Восени в ґрунт слід внести речовини, які потім забезпечуватимуть рослини корисними компонентами, сприяючи активному розвитку та високоврожайності. У певних випадках осіннє внесення добрив — це ще й запас живлення на зиму, що підвищує стійкість до морозів і сприяє швидшому проростанню навесні.
Найкраще зарекомендували себе органічні добрива: послід, перегній, звичайний компост. На один квадратний метр використовують відро добрива.
Звичайно, можна обрати й хімічне підживлення. Це можуть бути мінеральні, комплексні або добрива, що наситять ґрунт фосфором та калієм.
3. Біологічно активні препарати
Це спеціальні готові засоби, які можна придбати в магазинах, де все продають для городництва. В них є необхідна кількість корисних мікроорганізмів та мікроелементів. Окрім того, вони допомагають знезаразити ґрунт від хвороб та шкідників. Після обробки землю потрібно перекопати.
Раніше ми ділилися корисною порадою, як правильно сіяти гірчицю у вересні.
Нагадаємо, ми писали, який можна посіяти сидерат у вересні, щоб підвищити врожайність ґрунту.
Також розповідаємо, які помилки при зберіганні картоплі допускають найчастіше.
Джерело: dim.novyny.live