Джерело: unian.ua
Фісташки – єдині горіхи, що містять багато корисного для очей лютеїну.
Щоденне вживання фісташок може запобігти віковим проблемам із зором, підвищуючи важливі захисні сполуки в сітківці. Там вважають дослідники з Університету Тафтса, пише StudyFinds.
Вони виявили, що в дорослих людей, які їли лише дві унції (1 унція – близько 28,35 грама) фісташок щодня протягом 12 тижнів, значно покращилося здоров’я очей порівняно з тими, хто харчувався як зазвичай. Під час дослідження вимірювали спеціальний захисний макулярний пігмент у сітківці – світлочутливому шарі в задній частині ока, який має вирішальне значення для зору.
Цей макулярний пігмент діє як внутрішні сонцезахисні окуляри для очей. Він допомагає відфільтрувати шкідливе синє світло та захистити сітківку від пошкоджень, які можуть призвести до вікової дегенерації жовтої плями (ВМД) – однієї з основних причин втрати зору в літніх людей.
Фісташки є єдиними горіхами, що містять багато лютеїну – корисної сполуки, яка накопичується в сітківці й утворює цей захисний пігмент. У зелених листових овочах теж чимало лютеїну, однак природний вміст жиру у фісташках допомагає організму ефективніше засвоювати цю речовину.
У дослідженні брали участь 36 здорових людей 40-70 років, які споживали продукти, що містять лютеїн. Половина учасників додала до свого раціону дві унції несолоних фісташок, а інша половина харчувалася як зазвичай.
Через шість тижнів група, яка вживала фісташки, показала помітне покращення рівня макулярного пігменту, і ці переваги зберігалися до кінця 12-тижневого дослідження. Водночас контрольна група не показала значних змін.
“Наші результати вказують на те, що фісташки є не лише поживною їжею, а й також можуть принести значну користь для здоров’я очей”, – зазначив клінічний нейропсихолог, провідний автор дослідження Теммі Скотт.
Дві унції фісташок – це приблизно дві жмені або 50-100 ядер. Фісташки також мають інші харчові переваги, зокрема корисні жири, білок, клітковину.
Раніше УНІАН розповідав про найбільш корисні горіхи. Цей продукт у раціоні допомагає підвищити ситість, підтримати здорову вагу і навіть поліпшити контроль цукру у крові, потенційно знижуючи ризик розвитку інсулінорезистентності
Сертифікований дієтолог Дестіні Муді назвала шість видів горіхів із найвищим вмістом білка. Це – арахіс, мигдаль, фісташки, кеш’ю, волоські горіхи, фундук.