Стає схожою на пластик!
Якщо будь-якого нашого мужика, у якого руки ростуть з необхідних технологічних елементів організму, запитати: як найдешевше захистити дерево від гниття, води, гризунів? У 99,99% випадків відповідь буде одна: машинним мастилом, що відслужило своє, яке машина вже відригнула, але рукастий мужик вирішив його використовувати ще раз, інформує Ukr.Media.
До речі, якщо те саме питання поставити не менш рукастим мужикам де-небудь на Алясці або холодних просторах Канади та Америки, то відповідь буде зовсім іншою.
Ні, про машинне мастило там теж знають і навіть поспішно застосовують у нежитлових приміщеннях, але найбільшою популярністю користується зовсім інший склад. Причина в тому, що машінне мастило має низку негативних моментів:
-
у кодексі каркасного домобудівництва прямо сказано, заборонено застосовувати у житлових приміщеннях у зв'язку з канцерогенним ефектом — пари синтетичного мастила накопичуються у легенях, не виводяться нічим і у найближчій перспективі легені можуть мимоволі відстебнутись від вашого організму;
-
оброблену мастилом деревину не можна фарбувати ні лаком, ні емаллю, ніякими складами взагалі;
-
деревина дуже гарно горить, а це не добре. Якщо банк дізнається, що житло в іпотеці оброблено таким чином — контракт розривають в 5 секунд.
Тож із мастилом закордоном дружба не зрослась. Чим тоді імпортні умільці обробляють дерево? Звичайно, магазинні склади до уваги не беремо, ми ж умільці!
І зараз настав час вас здивувати.
Річ у тім, що канадським будівельникам на допомогу прийшли корабельники. Саме вони найбільше спантеличені питанням, як захистити дерево. Адже якщо будинок згниє — нічого страшного, можна новий збудувати. А якщо гнилий корабель піде на дно, то зябра швидко відростити не вийде. Потонуть усі!
Традиційно кораблі та човни обробляли бітумом чи смолою. Однак у 80-х роках минулого століття Брати Гужон вигадали власну технологію обробки деревини. Дерево після обробки їх складом не гнило, не боялося плісняви, води, грибків, ударів і ставало схожим на пластик. Його можна було спокійно фарбувати.
Свою проривну технологію брати Гужон назвали WEST.
Скільки одразу людей захотіло дізнатися секрет обробки деревини по-гужонськи — не порахувати. Їм пропонували величезні гроші, справа доходила до прямих загроз. Врешті-решт вони вирішили відкрити свій секрет і написали книгу, де розшифрували свою технологію:
Wood Epoxy Saturation Technology.
Насправді секрет був настільки простий і дешевий, що деревину за цією технологією зараз обробляють майже всі канадські та американські умільці-будівельники, хто не хоче платити великі гроші за промислові та покупні склади.
Отже, для приготування "гужонського" складу нам знадобиться:
1. будь-яка ємність, яка підходить за обсягом;
2. двокомпонентна епоксидна смола;
3. розчинник 646;
4. пензлик;
5. Прямі руки.
Ну і сам рецепт:
1. Переливаєте смолу у велику ємність.
2. Вливаєте в смолу затверджувач, відповідно до пропорції, вказаних на етикетці або в посібнику та максимально швидко, ретельно розмішуєте.
3. У клейовий склад, що вийшов, вливаєте розчинник 646 в пропорції 1 частина смоли і 3 частини розчинника.
4. Перемішує ще ретельніше.
У результаті у вас виходить прозора, як сльоза, рідина. Все, склад готовий. Завдяки летючому розчиннику, склад глибоко проникає у структуру деревини (на 10 мм і більше) та її консервує. Я іноді додаю до цього складу білий барвник, виходить цілком собі красивий склад, що лесує, який не тільки захищає, а й декорує — підкреслює структуру і малюнок дерева.
Джерело: ukr.media