Користь мармеладу: властивості та склад

Багато хто в дитинстві обожнював мармелад. Однак і зараз, коли асортимент солодощів на полицях магазинів значно розширився та став яскравішим, десерт на основі фруктового пюре не втрачає своєї актуальності. Різнокольорові мармеладки подобаються і дітям, і дорослим. А особливо приємно, що такі солодощі належать до корисних, тому ласувати ними можна без побоювань за здоров’я. Тож чим корисний мармелад?

Докладніше про корисні властивості

Головна перевага цього продукту в його простому та зрозумілому складі: фруктове або ягідне пюре, цукор та желювальні агенти (пектин, желатин або агар-агар). Оскільки сама фруктова основа містить багато фруктози, цукор додається в зовсім невеликих кількостях. Фруктове та ягідне пюре містить безліч корисних елементів. Так, фруктова маса піддається тепловій обробці, однак під впливом високих температур руйнується в основному аскорбінова кислота, тоді як інші вітаміни та мінерали залишаються незмінними. Важливо зазначити, що найбільш корисним для організму є мармелад, який містить багато агару або пектину.

Вітамінно-мінеральний склад мармеладу:

  • Вітаміни: A, B6, B12, B2;
  • Калій;
  • Залізо;
  • Натрій;
  • Мідь;
  • Магній та інше.

Кінцевий склад вітамінів та мінералів залежить від ягід або фруктів, які використовуються для виробництва мармеладу. Наприклад, яблучний мармелад містить багато заліза та вітамінів групи B. Всі ці елементи необхідні для стабільної роботи серцево-судинної, нервової, ендокринної та інших систем організму, а також сприяють зміцненню імунітету.

Настрій впливає на самопочуття

Навіть кілька шматочків мармеладу допоможуть підняти настрій та дивитися на життя впевненіше й оптимістичніше. Як це працює? Продукт містить цукор, що є швидким вуглеводом, і сприяє підвищенню рівня серотоніну, який є гормоном щастя. Тож, якщо в похмурий день хочеться чогось солоденького, без сумнівів порадуйте себе смачним і корисним мармеладом.

Корисні згущувачі

Вплив десерту на організм залежить від того, який желювальний агент використовувався при його виготовленні.

  • Пектин. Це харчове волокно, необхідне для нормальної роботи шлунково-кишкового тракту. Потрапляючи в шлунок, пектинові волокна набрякають і делікатно стимулюють моторику кишечника. Крім того, пектинова маса буквально «приклеює» до себе всі токсини та шкідливі речовини, виводячи їх з організму.
  • Агар-агар. Речовина з бурих і червоних водоростей, що містить багато солей, мінералів та йоду. Агар є природним пребіотиком, який сприяє відновленню нормальної роботи шлунково-кишкового тракту.
  • Желатин. Отримують із кісток, хрящів і сухожиль ВРХ. Речовина багата на білки та корисно впливає на стан суглобів, оскільки сприяє зміцненню хрящової тканини. Обирайте натуральний мармелад – це стане гарантією його користі для організму