Магнітні бурі кінця червня: на Сонці відбуваються зміни

Землі знову загрожує область Сонця, відома своїми потужними сонячними спалахами. Інформацію про це передає видання The Watchers. Так у травні вона стала причиною близько 100 сонячних спалахів класу M і понад 10 спалахів класу X. Згідно з попередніми прогнозами вчених, цього тижня у космічній погоді очікується різний рівень геомагнітної активності магнітосфери Землі.

Прогноз на наступні дні такий:

  • Слабкий рівень геомагнітної напруженості передбачається на 27, 28 і 30 червня. Люди, які чутливі до впливу магнітосфери, можуть відчувати втрату рівноваги, утруднення координації рухів, порушення пам’яті, погіршення травлення і апетиту, збільшену тривожність і дратівливість, головний біль, слабкість і порушення координації.
  • Помірний рівень геомагнітної напруженості очікується  29 червня. У ці дні люди можуть відчувати погіршення настрою, слабкість і безсоння, мігрені, підвищену чутливість до звуків і світла, емоційну нестабільність, панічні атаки, зниження імунітету і утруднення прийняття рішень.

Прогноз може змінюватися в залежності від погодинного оновлення даних про сонячну активність вченими.


Протягом останніх 24 годин сонячна активність була на високому рівні. На Сонці зафіксовано п’ять спалахів класу С і один спалах класу М, найбільший з яких – М1,1. Спалахи М-класу вважаються середніми за інтенсивністю серед великих спалахів. Спалах М1,1 може призвести до невеликої радіоперешкоди на денній стороні Землі, а також можливого сонячного радіаційного шторму. Прогнозується, що у середу геомагнітне поле буде спокійним. Сонячна активність ймовірно буде помірною з невеликою ймовірністю спалахів класу Х.

Прогноз сонячної активності на 26 червня:

  • Можливість малого геомагнітного шторму – 1%
  • Ймовірність великого геомагнітного шторму – 1%
  • Ймовірність спалаху на Сонці класу М – 60%
  • Ймовірність спалаху на Сонці класу Х – 15%
  • Кількість сонячних плям – 56

Непостійна і мінлива погода також може суттєво впливати на самопочуття людей. Мігрені, незручності для людей з високим або низьким кров’яним тиском, а також загальне погіршення настрою і ефективності роботи можуть виникнути через хмарність і нестабільні погодні умови.

Особливу увагу до здоров’я варто приділяти у дні магнітних бурь та напередодні їх:

  • Слідкувати за сном: Спати не менше 7-9 годин на ніч, щоб організм міг відновитися і підготуватися до впливу магнітних змін.
  • Пити достатню кількість води: Важливо забезпечити організм вологою, особливо в умовах збільшеної чутливості.
  • Дотримуватися легкої дієти: Включати у раціон більше свіжих фруктів та овочів, уникати важкої та жирної їжі.
  • Бути частіше на свіжому повітрі: Прогулянки на природі сприяють покращенню самопочуття та зниженню стресу.

Раніше ми писали про нові відкриття в космосі телескопу «Джеймс Вебб», що продовжує вражати науковий світ своїми відкриттями.



Джерело: krivbass.city