Невролог назвала “найздоровіший” сніданок, від якого краще відмовитися назавжди

Джерело: unian.ua

Дієта, безумовно, ключовий елемент у зниженні ризику різних захворювань. Однак їжа впливає на все тіло, включно з мозком.

“Дієта відіграє вирішальну роль у здоров’ї мозку, впливаючи на когнітивні функції, настрій і загальне психічне благополуччя”, – цитує докторку Камалу Вейгл, доктора медицини з Інституту неврології Хакенсакського меридіана в Медичному центрі Університету Хакенсак видання Parade.

Сніданок може допомогти почати день із правильної ноги, покращуючи концентрацію і когнітивні функції. Доктор Вейгл каже, що деякі продукти, які зазвичай трапляються в здорових сніданках, можуть ускладнити роботу мозку вранці і протягом дня. Ба більше, вони можуть мати довгострокові негативні наслідки для загального здоров’я.

Чи можна їсти гранолу на сніданок

Доктор Вейгл пропонує звести споживання граноли до мінімуму, тому що в багатьох рецептах є інгредієнти, які можуть спричинити короткострокові та довгострокові проблеми з мозком і загальним здоров’ям, якщо їх їсти постійно.

“Хоча гранола може здатися корисним варіантом сніданку, її високий вміст цукру, калорійність і шкідливі жири роблять її їжею, яку слід вживати в помірних кількостях або уникати”, – каже лікар.

Велика кількість цукру в гранолі часто надходить із кленового сиропу, сухофруктів і меду. Огляд і метааналіз Nutrients 2023 року показали, що надмірне довгострокове споживання цукру може негативно вплинути на когнітивні функції. Скорочення споживання насичених жирів має вирішальне значення для роботи мозку і серця. Метааналіз 2020 року в журналі Nutrition, Metabolism & Cardiovascular Diseases показав, що люди, які споживають велику кількість насичених жирів, наражаються на більший ризик інсульту.

“Здорова дієта, багата клітковиною і ферментованими продуктами, може сприяти здоровому мікробіому кишківника, що може позитивно впливати на настрій і знижувати тривожність”, – говорить доктор Вейгл. “Продукти, які ми їмо, можуть впливати на вироблення нейротрансмітерів, таких як серотонін і дофамін, які регулюють настрій та емоції”.

Крім того, дослідження, опубліковане в Microbiome 2021 року, засвідчило, що люди з дієтою, позбавленою клітковини, з більшою ймовірністю відчувають когнітивні порушення.

За словами докторки Вейгл, омега-3 жирні кислоти, вітаміни групи В, клітковина й антиоксиданти можуть підтримувати пам’ять, здатність навчатися і настрій. Вони також знижують ризик інших хронічних проблем, таких як діабет, серцево-судинні захворювання і проблеми з травленням, які можуть вплинути на здоров’я мозку.

“Дієта з низьким вмістом оброблених продуктів і доданого цукру може допомогти запобігти стрибкам і падінню цукру в крові, які можуть погіршити когнітивні функції”, – зазначає фахівець. “Хронічне запалення може пошкодити клітини мозку і сприяти зниженню когнітивних здібностей”.

Що можна вранці на сніданок:

  • цільнозернова вівсянка;
  • грецький йогурт із ягодами;
  • яйця;
  • цільнозерновий тост з авокадо;
  • смузі.

Раніше УНІАН писав, що дієтологи назвали найкращий час для сніданку.