Хто з нас у дитинстві не збирав марки чи календарики? А ті радісні миті абсолютного щастя, коли колекція поповнювалася рідкісним екземпляром? Подорослішавши з захопленням збирають картини художників. Хтось колекціонує старовинні авто. Інші обожнюють антикварні меблі. Найпоширенішими в Україні є філателія (колекціонування марок), нумізматика (колекціонування монет), фалеристика (колекціонування нагород і значків) і бібліофілія (колекціонування книг). Звичайно, колекціонування — це передусім задоволення від володіння. Але іноді це ще й спосіб допомогти країні в воєнний час.Сучасні українські діти виявляється також збирають колекції. Деякі з них досягають у цьому хобі вражаючих успіхів, незважаючи на складнощі сучасного життя. Ці маленькі ентузіасти можуть збирати все, від марок та монет до LEGO та навіть екзотичних тварин. Їхні колекції – це не лише спосіб виразити себе, але й можливість вивчати світ навколо.
У Покровську, що на Дніпровщині, мешкає Кирило, юний колекціонер автографів. За минулий рік він зібрав понад 75 підписів відомих особистостей з усього світу. Найбільше його цікавлять політики та астронавти. Що робить його колекцію особливою, це те, що всі автографи Кирило отримав особисто, спілкуючись листами.
14 квітня 2019 року представник Національного реєстру України зафіксував рекорд “Найбільша колекція LEGO, зібрана однією дитиною”. Рекордсменом став 12-річний школяр з Одеси, Євген. Він розпочав збирати мініатюри літаків, автомобілів та пам’яток архітектури вже у чотирирічному віці. На момент реєстрації рекорду його колекція налічувала 174 об’єкти, зібрані з 127 тисяч деталей.
Фото bessarabia.in.ua
У 2020 році журналісти завітали до 7-річного Святослава з Житомирщини, який зібрав понад 100 різноманітних кактусів всього за рік. Він поділився своїми планами розширити колекцію до 200 екземплярів і відвідати Мексику – батьківщину багатьох видів колючих рослин.
Фото wz.lviv.ua
14-річний Віталій з Вінниці зібрав вражаючу колекцію екзотичних тварин. На момент 2019 року у його колекції було 20 видів, серед яких мадагаскарські таргани, ахатини, павуки-птахоїди, леопардовий еублефар та африканський карликовий їжак. Він мріє в майбутньому стати відомим вченим.
Син військовослужбовця Богдан з Миколаєва, побачивши колекцію шевронів у президентському кабінеті, вирішив зібрати їх сам. У 2024 році його колекція наближається до 200 одиниць, зокрема він має дуже рідкісні наліпки різних бригад ЗСУ.
Фото SuspilneMykolaiv
Устим із Львівщини все своє життя захоплювався збиранням масштабних автомоделей. Шестирічний хлопчик вирішив продати свої машинки, аби зібрати кошти на допомогу військовим. Ця історія дійсно дуже вражаюча. Устим виявив справжню самовідданість та жертовність, продавши свої рідкісні і найдорожчі іграшкові автомобілі, щоб придбати ударний FPV-дрон для національної гвардії.
Раніше ми писали, як національна музична премія «Українська пісня року» відзначила 20-річний ювілей.
Джерело: krivbass.city