Достеменно невідомо хто і коли вперше запалив символічний вогонь миру на місці народження Ісуса Христа. Можливо він горів ще до того, як у Вифлеємі було збудовано Храм Різдва Христового. Збудовано над печерою, що раніше була одним із багатьох гротів, де місцеві мешканці утримували свою худобу. За понад дві тисячі років християнська церква пережила багато потрясінь. Зокрема, поділились на східну (православну) і західну (католицьку) гілки. Однак, Вифлеємський вогонь миру (Peace Light of Bethlehem) є символом, який єднає. Розповів Українській правді Юрій Юзич, голова наглядової ради “Пласту”.
Вифлеємський вогонь миру — це міжнародний скаутський захід, що відбувається щороку напередодні Різдва. Основна мета — поширити символічний вогонь з місця народження Ісуса Христа до всіх, хто його потребує. Вогонь є символом доброї справи і підтримки.
Ідея зародилася в Лінці 1986 року, коли австрійська телерадіокомпанія ORF хотіла привезти вогонь для тих, хто святкував Різдво не вдома — у лікарні, сиротинці. Але традицію швидко підхопили скаути і захід став міжнародним.
Вогонь в Україні
Від 1998-го щороку українські пластуни перебирають Вифлеємський вогонь від польських скаутів на митному переході і поширюють його по всій Україні. Цього року передача відбудеться також від скаутів Словаччини, а в кожне місто і село вогонь потрапить залізничними шляхами.
Коли Вифлиємський вогонь прибуде в Україну
На Центральному залізничному вокзалі у Києві 15 грудня пластуни передадуть Вифлеємський вогонь миру представникам Укрзалізниці.
«Вифлеємський вогонь миру знову поїде Україною. 15 грудня на Центральному залізничному вокзалі Києва пластуни передадуть представникам залізниці Вифлеємський вогонь миру», – йдеться у повідомленні пресслужби УЗ.
Вогонь доставлять на 22 вокзали України за допомогою 12 нічних поїздів 15-16 грудня. Першим вогонь повезе поїзд №81 Київ–Ужгород.
У компанії зазначили, що Укрзалізниця разом з пластунами вже четвертий рік поспіль розвозять Вифлиємський вогонь по Україні, а третій рік – в умовах повномасштабної війни.Журналісти krivbass.city писали минулого року про те, що пластуни Кривого рогу передали Вифлиємський вогонь миру до Криворізької громади.
Раніше ми писали: Україна здобула ще одну важливу перемогу на культурному фронті – українська писанка офіційно увійшла до списку культурної спадщини людства. Це визнання не лише підкреслює унікальність нашої традиції, а й зміцнює позиції української культури у світі.
Джерело: krivbass.city