Джерело: unian.ua
Гарбуз містить величезну кількість вітамінів, мінералів і антиоксидантів.
Гарбуз – універсальний овоч, який можна використовувати в безлічі страв – від супів, смузі та навіть лате до консервів і пирогів. Крім того, пише Health.com, він ще й дуже корисний завдяки високому вмісту вітамінів, мінералів і антиоксидантів.
Широко відомо, що гарбуз позитивно впливає на кишківник, проте в нього є й низка інших вкрай корисних властивостей.
1. Може підтримувати здоров’я кишківника
Клітковина – це ключова поживна речовина, яка підтримує здоров’я кишківника, а одна чашка консервованого пюре з гарбуза містить 7 грамів клітковини, що становить майже 30% добової норми.
Крім того, деякі дані свідчать, що шкірка гарбуза містить нерозчинні в спирті полісахариди, які знижують рівень жовчної кислоти і підтримують ріст мікробіоти кишечника.
2. Може підтримувати імунітет
Гарбуз є природним джерелом багатьох поживних речовин, що підтримують імунітет, включно з вітаміном С, цинком і селеном. Крім того, правильна гідратація також може впливати на імунітет, а гарбуз приблизно на 90% складається з води.
Нарешті, оскільки 70% імунної системи знаходиться в кишечнику, підтримка здоров’я кишечника шляхом вживання в їжу продуктів з клітковиною, таких як гарбуз, може також вплинути на імунне здоров’я.
3. Може сприяти контролю ваги
Згідно з дослідженнями, підвищене споживання фруктів і некрохмалистих овочів пов’язане з втратою ваги. Зокрема, гарбуз містить дуже мало калорій – близько 30 калорій на чашку. Крім того, клітковина, що міститься в гарбузі, може також допомогти контролювати вагу, оскільки вона підтримує відчуття ситості.
4. Може підтримувати здоров’я очей
Гарбуз багатий вітаміном А, що підтримує здоров’я очей, і каротиноїдами лютеїном і зеаксантином. Дослідження показали, що споживання цих каротиноїдів знижує ризик розвитку дегенерації жовтої плями.
5. Може підтримувати здоровий кров’яний тиск
Гарбуз – це природне джерело багатьох поживних речовин, які підтримують здоров’я серця, включно з калієм, кальцієм і магнієм.
Ризики вживання гарбуза
Хоча гарбуз загалом безпечний і корисний для здоров’я, є кілька потенційних ризиків і побічних ефектів, які слід враховувати.
Гарбуз містить багато клітковини, яка за надмірного споживання може призвести до здуття живота, газів і спазмів шлунка. Крім того, гарбуз зрідка може викликати алергічну реакцію. Також за неналежного очищення сирий гарбуз може спричиняти харчові захворювання через шкідливі мікроби та віруси.
Раніше дієтологи розповіли, що станеться з вашим організмом, якщо ви будете їсти куркуму два тижні поспіль.