Наклейте харчову плівку на вікна.
Не секрет, що вікна — це основне джерело втрати тепла в будинку, тому ключовим аспектом для збереження тепла є їх грамотне утеплення. Для цього вам знадобиться лише один предмет — харчова плівка в рулоні, інформує Ukr.Media.
Навіть найсучасніші та найякісніші вікна з часом можуть почати пропускати холодне повітря з вулиці. Знос ущільнювача, погана герметичність, можуть призводити до продування віконних конструкцій.
Підійти до проблеми вікон, що "дмуть", також можна по-різному: від заміни зношеного ущільнювача до утеплення радіаторів за допомогою фольги.
Але як бути з самим склом? Адже, як відомо, близько третини тепла виходить саме через скло.
У такій ситуації на допомогу може прийти звичайна харчова плівка в рулоні. Неважливо, які у вас вікна — дерев'яні чи пластикові. Метод не вимагає спеціальних навичок або інструментів і однаково добре працює на будь-якій поверхні.
Харчова плівка на вікні створить ефект "третього" скла і стане додатковим бар'єром між вулицею та квартирою. Найголовніше — правильно її приклеїти, інакше "магії" не станеться. Важливо пам'ятати, що матеріал не повинен торкатися самого скла, тому плівку необхідно наклеювати на раму вікна або, в крайньому разі, на штапик.
Як правильно приклеїти плівку на вікна
Для наших цілей згодиться звичайна багажна стретч-плівка, яку часто використовують в аеропортах для пакування валіз. Головне, щоб вистачало її ширини. З додаткових матеріалів вам знадобиться двосторонній скотч, канцелярський ніж, а також звичайний фен.
Покрокова інструкція з утеплення вікон за допомогою плівки:
Крок 1: Наклейте смужки двостороннього скотчу по всьому периметру вікна. Якщо немає можливості приклеїти скотч на раму, можна кріпити його прямо на штапик.
Крок 2: Почніть розправляти плівку зверху вниз, поступово приклеюючи її поверх двостороннього скотчу.
Крок 3: Намагайтеся тягнути плівку, щоб вона ставала більш пружною. Якщо все зробити правильно, плівка на вікні буде практично невидимою.
Крок 4: Притисніть протилежний край до рами і зафіксуйте плівку на рамі. Пам'ятайте, що при цьому вона не повинна торкатися самого скла.
Крок 5: За допомогою фена нагрійте поверхню плівки, поки вона не стане ідеально гладкою.
Крок 6: Обережно обріжте надлишки плівки канцелярським ножем, намагаючись не пошкодити раму.
Ось так просто можна підвищити температуру в кімнаті на 2-3 °C. Попри уявну крихкість, харчова плівка має хороші теплоізоляційні властивості і дозволить суттєво знизити витрати на опалення.
Повітряна кишеня, утворена між вікном і плівкою, не тільки запобігає потраплянню холоду в квартиру, але й захистить вікна від скупчення конденсату. Вона також вирішить проблему з утворенням грибка і плісняви.
Джерело: ukr.media