Лимон – сонячний фрукт з яскравим і насиченим смаком. Свіжий аромат та яскравий колір здатні оживити все навколо. Їх важко з чимось сплутати, адже вони можуть пробудити в усіх значеннях цього слова, подарувавши ясність думки і легкість. Родом з Північної Індії, лимон в середні віки почав свій переможний хід по всьому світу. Сьогодні лимонні дерева культивуються в різних країнах і на різних континентах, від Китаю до Іспанії. Хоча його зазвичай не їдять у сирому вигляді, як інші фрукти, він не поступається їм за своїми корисними властивостями для здоров’я.
Серед корисних властивостей споживання лимону:
- Здоров’я серця. Лимон є чудовим джерелом вітаміну С. Дослідження показують, що споживання фруктів і овочів, багатих вітаміном С, знижує ризик серцево-судинних захворювань та інсульту. Також лимон містить клітковину, яка допомагає знижувати загальний рівень холестерину, та флавоноїди, що зменшують ризик ішемічного інсульту.
- Здорове травлення. Лимон багатий на харчові волокна. Клітковина, особливо розчинна, допомагає запобігати закрепам та іншим шлунково-кишковим проблемам. Вона також може покращити здоров’я кишківника та уповільнити перетравлення цукру і крохмалю, що сприяє зниженню рівня цукру в крові. Щоб отримати користь від клітковини з лимонів, слід споживати м’якоть фрукта.
- Стан шкіри. Вітамін С відіграє важливу роль у формуванні колагену, основи сполучної тканини організму. Вплив сонця, забруднення, вік та інші фактори можуть пошкоджувати шкіру. Додавання джерел вітаміну С до раціону позитивно впливає на стан шкіри.
- Покращення засвоєння заліза. Поєднання продуктів з високим вмістом вітаміну С з продуктами, багатими залізом (яловича печінка, сочевиця, родзинки, м’ясо, шпинат), максимально підвищує здатність організму засвоювати залізо. Варто зазначити, що дефіцит заліза є основною причиною анемії.
Лимон можна і треба споживати у свіжому вигляді, додавати дольку просто у воду, десерти, салати тощо. Фрукт, його цедра та сік додають приємної кислинки стравам, роблячи їх більш яскравими та насиченими на смак. Якщо у вас літо асоціюється з яскравими кольорами, свіжістю та кислинкою, то ці лимонні рецепти будуть доречними і стануть в нагоді.
Піката — це спосіб приготування ніжного білого м’яса, зазвичай телятини або курки, пасерованого з лимоном і вершковим маслом. Це простий та швидкий спосіб порадувати родину або приготувати вишукану італійську вечерю.
Вершково-масляна куряча піката з лимоном та вином
Інгредієнти:
- Куряча грудка — 450 г
- Борошно — 1 склянка (115 г)
- Сіль — ½ чайної ложки (5 г)
- Часник — 2−3 зубчики
- Вершкове масло — 2 столові ложки (35 г)
Для соусу:
- Вершкове масло — 3 столові ложки (45 г)
- Оливкова олія першого віджиму — 2 столові ложки (30 мл)
- Біле вино — 100 мл
- Лимонний сік — 2 столові ложки (20 мл)
- Лимонний майонез — змішайте улюблений соус, вершковий сир, лимонний сік і цедру лимона
- Солоні каперси — 3 столові ложки (40 г), без води
- Петрушка — 1 столова ложка, свіжо нарізана
Спосіб приготування:
-
Розріжте курячу грудку на 3 шматочки і відбийте кожен.
-
Покладіть борошно в тарілку разом із сіллю і перцем, перемішайте. Обережно обваляйте кожен шматочок курки у борошні.
-
У великій сковороді розігрійте вершкове масло і оливкову олію, додайте зубчики часнику і смажте відбивні до золотистої скоринки (приблизно 2−3 хвилини з кожного боку).
-
Додайте біле вино і трохи солі, потім лимонний майонез з сиром. Тушкувати протягом 5−10 хвилин на повільному вогні.
-
Зняти з вогню і прикрасити свіжо нарізаною петрушкою перед подачею на стіл.
Спочатку поссет був напоєм зі згорнутого молока з алкоголем. Його часто використовували як лікувальний засіб від застуди або лихоманки. Цікавим є той факт, що Шекспір кілька разів згадує про поссет у своїх творах. Однак сьогодні поссет змінив свою особистість. Зазвичай це солодка страва, виготовлена з молока або вершків з додаванням цукру, лимона або вина для загущення.
Лимонний поссет
Інгредієнти:
- 3 великі лимони
- 350 мл вершків (не менше 33% жирності)
- 3 ст.л. цукру
- 1 столова ложка лимонної цедри
- Ванільний екстракт за бажанням
- Листя м’яти або лимонна цедра для прикраси (за бажанням)
Спосіб приготування:
-
Почніть з вичавлювання соку з лимонів. Розріжте їх навпіл, вийміть м’якоть і пропустіть через ситечко, щоб видалити тверді шматочки. Ви отримаєте красиві лимонні шкурки для подачі на стіл.
-
До вершків додайте лимонну цедру та цукор. Помістіть усі ці інгредієнти в каструлю і доведіть до кипіння, але не кипятить. Зніміть з вогню та додайте лимонний сік. Поставте суміш охолоджуватися протягом приблизно 10 хвилин.
-
Розлийте отриману суміш у лимонні шкурки або невеликі контейнери і поставте в холодильник до того часу, поки поссет не загустне.
-
При подачі на стіл прикрасьте листям м’яти або лимонною цедрою за бажанням.
І нарешті, надзвичайно простий і корисний рецепт лимонного морозива, який ідеально підійде для охолодження у спекотний день, насолоджуйтесь разом з друзями та родиною.
Лимонне морозиво
Інгредієнти:
- Купка очищених і заморожених лимонів
- 1/3 склянки молока на ваш вибір
- 2−3 ст. ложки меду
Спосіб приготування:
-
Перебийте усі інгредієнти у комбайні чи блендері до однорідної консистенції.
-
Додайте більше молока, якщо потрібно, для досягнення потрібної консистенції.
-
Можете підсолодити цукром або додати у суміш згущене молоко за смаком.
Тож, коли ви візьмете в руки лимон, згадайте про його шлях зі стародавньої Індії на вашу кухню і про безмежні можливості, які він у собі приховує.
Раніше ми писали, які вони відтінки літа і яке вино вживати в спеку.
Джерело: krivbass.city