У цей складний час, коли сотні тисяч чоловіків захищають нашу Батьківщину, багато з них перебувають у розлуці з родинами. Місяцями вони не бачать своїх дружин, батьків, синів та доньок. Як зберегти зв’язок з дітьми в таких умовах? Своїми порадами поділилася сімейна та дитяча психологиня Світлана Ройз для телеграм-каналу ВЕТЕРАН.ІНФО.
1. Регулярне спілкування
Найголовніше – це регулярне спілкування. Важливо встановити передбачуваний графік зв’язку. Для дитини не стільки важлива частота, як передбачуваність контактів.
2. Спільна діяльність
За можливості, варто робити щось разом навіть на відстані. Використовуючи онлайн-зв’язок, тато з дитиною може співати улюблені пісні, грати, читати книжки, дивитися мультики або допомагати з уроками.
3. Контакт поза інтернетом
Підтримуйте контакт не тільки через інтернет. Тато-військовий і дитина можуть надсилати один одному посилки з приємними дрібничками або подарунками. Це допоможе зберегти відчуття близькості.
4. Попередження про можливу втрату зв’язку
Завчасне попередження дитини про можливу втрату зв’язку знизить її тривожність і допоможе уникнути розчарувань.
5. Відповіді на запитання
Відповідайте на всі питання дитини відповідно до її віку. Якщо питання стосується небажаної або чутливої інформації, можна сказати, що це “секрет”.
6. Емпатія та підтримка
Слухайте дитину, коли вона ділиться своїми проблемами. Не звинувачуйте і не засуджуйте. Важливо не створювати нереалістичних очікувань, таких як обіцянка обов’язково приїхати до певної дати.
7. Правильне завершення розмови
Завершуйте розмову правильно. Наприклад, розпитайте дитину про її подальші плани. Це допоможе відволікти її увагу від моменту прощання і знизить емоційне навантаження.
Поради Світлани Ройз допоможуть зберегти емоційний зв’язок з дитиною навіть у таких складних умовах. Підтримка та любов родини є надзвичайно важливими для наших захисників та їхніх близьких. Раніше ми писали, як втілити мрії в життя — 10 реальних кроків до мети.
Джерело: krivbass.city